A modern kor, annak minden nagyszerű vívmánya és innovációs megoldásokkal operáló módszere elkápráztatja azokat, akik a korszerűsítést éltetők táborába tartoznak. Az infrafűtés nem új keletű jelenség, hiszen már a II. Világháború katonái is e fűtéstechnika egyszerűsített változatával melegítették az elgémberedett tagjaikat télvíz idején. Ezek a kezdetleges egységek a repülőgépekbe voltak beépítve, és valóban egyszerű technikai megoldásokkal operáltak.
Persze az évek múlásával, mint ahogy az már lenni szokott, az infrafűtés is nagy változásokon esett át, ami alatt tulajdonképpen a módszer finomítását értjük. Manapság már szinte bárkinek elérhető a szóban forgó technika lehetőségeinek a kiaknázása, ráadásul megfizethető körülmények között. Az az egy biztos, hogy az infrafűtés nemcsak komfortos megoldás, de a pénztárcánknak is jó tesz, arról nem is beszélve, hogy az egészségünk szempontjából is pozitív a hozománya.
Az infrafűtésnek, hála a korszerű újításoknak, több típusát is megkülönböztetjük. A legelterjedtebb verziók között a fűtőfilmet, a fűtőfóliát és az infrapanelt tartjuk számon. A helyes választást természetesen az egyes típusok részletes ismeretében hozhatjuk meg. A felsoroltak közül az infrapanel a legelterjedtebb technika, a felhasználása ugyanis nagyon széles spektrumon mozog. A templomok felfűtésétől kezdve akár a gyerekek szobájának a felmelegítéséig számtalan módon alkalmazhatjuk, fő- vagy akár kiegészítő fűtés gyanánt.
Az infrafűtés másik verziója az említett fűtőfólia, illetve fűtőfilm. Ez utóbbi típusnak több generációja is ismeretes, és tulajdonképpen ez határozza meg az adott egység teljesítményét és önszabályozó tulajdonságait is. Az infrafűtés javítja a körülöttünk lévő levegő minőségét is, így pedig egészségtudatos megoldásnak minősül. A hagyományos társaival való összehasonlítás során az is világossá vált, hogy az infrafűtés roppant jutányos beruházási költséggel jár, ami a későbbiekben a fenntarthatóságára és a karbantartására is igaz. Okos megoldás ez, amivel nem lőhetünk bakot.